Dealer BMW Dobrzański Kraków.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE.

Dealer BMW Dobrzański. Salon BMW.

Dealer BMW Dobrzański Kraków.

Nasza historia sięga ponad 100 lat wstecz. Rozpoczął ją Zygmunt Dobrzański, który tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej, w 1919 roku otworzył w Krakowie jeden z pierwszych warsztatów naprawy samochodów i motocykli.

Pasję do motoryzacji przejął od ojca jego syn Jerzy. Jako więzień obozu koncentracyjnego Lieberose, w wieku 20 lat, po skutecznej naprawie samochodu niemieckiego generała, dostał nakaz zorganizowania i prowadzenia w obozie warsztatu samochodowego. Po zakończeniu II wojny światowej Jerzy Dobrzański wrócił do Krakowa. Motoryzacyjne zainteresowania i umiejętności spowodowały, że otworzył pierwszą w Krakowie prywatną linię autobusową. Znalazł też czas na realizację swojej największej pasji czyli sportu. Jeszcze pod koniec lat ’40 rozpoczął starty w wyścigach i rajdach motocyklowych, by później rozwijać się także w rajdach samochodowych. W roku 1952 następuje przełom, a Panu Jerzemu udaje się zdobyć pierwsze punkty do licencji sportowej samochodem marki BMW.

Miłość do marki BMW. Pierwsze sukcesy rozbudziły w nim prawdziwą miłość do BMW. W latach 1960-1966 był trzykrotnie rajdowym Mistrzem Polski, dwukrotnie zaś zdobył wicemistrzostwo. Brał udział w najsłynniejszych rajdach świata, m.in. Akropolis, Gran Premio Argentina, Londyn-Sahara-Monachium, Lyon-Stuttgart, Monte Carlo czy Tour d’Europe. W latach ‘60 uruchomił jedyny w Polsce autoryzowany serwis samochodów marki BMW, a 1991 r. otworzył jeden z pierwszych w Polsce salonów samochodowych marki BMW. Jego motoryzacyjne sukcesy docenił Prezydent Rzeczypospolitej Aleksander Kwaśniewski odznaczając go w 2003 r. Złotym Krzyżem Zasługi.

Trzecie pokolenie. Zamiłowanie do motoryzacji przetrwało także w trzecim pokoleniu rodziny Dobrzańskich. Tradycje sportowe i biznesowe kontynuuje Wojciech Dobrzański, syn Jerzego Dobrzańskiego. W 1977 r. ukończył szkołę dla kierowców wyścigowych Jim Russell International Racing Drivers School na torze F1 Osterreichring. Z sukcesami startował przez lata w wielu wyścigach samochodowych, a w 2005 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach długodystansowych. Obecnie jest właścicielem firmy Dobrzański – Autoryzowanego Dealera i Serwisu samochodów i motocykli BMW, a także Autoryzowanego Dealera i Serwisu samochodów marki MINI. Z całą pewnością są to jedne z najnowocześniejszych obiektów dealerskich BMW i MINI w Polsce, oferujące pełną gamę modelową motocykli oraz samochodów.

Sukces. Pasja do motoryzacji stała się motorem osiągnięć sportowych i motoryzacyjnych rodziny Dobrzańskich, które trwają od prawie 100 lat. Nasze zaangażowanie pozwalają nam na ciągły rozwój i stałe podnoszenie poprzeczki. To co nas charakteryzuje to przede wszystkim miłość do marki BMW. Przypieczętował ją model BMW 700, który na co dzień przypomina nam o naszych korzeniach.