DEALER BMW DOBRZAŃSKI KRAKÓW.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE.

Dealer BMW Dobrzański. Salon BMW.
a[href|target],strong,b,br,p

Dealer BMW Dobrzański Kraków.

a[href|target],strong,b,br,p

Nasza historia sięga niemal 100 lat wstecz. Rozpoczął ją Zygmunt Dobrzański, który tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej, w 1919 roku otworzył w Krakowie jeden z pierwszych warsztatów naprawy samochodów i motocykli.

Pasję do motoryzacji przejął od ojca jego syn Jerzy. Jako więzień obozu koncentracyjnego Lieberose, w wieku 20 lat, po skutecznej naprawie samochodu niemieckiego generała, dostał nakaz zorganizowania i prowadzenia w obozie warsztatu samochodowego. Po zakończeniu II wojny światowej Jerzy Dobrzański wrócił do Krakowa. Motoryzacyjne zainteresowania i umiejętności spowodowały, że otworzył pierwszą w Krakowie prywatną linię autobusową. Znalazł też czas na realizację swojej największej pasji czyli sportu. Jeszcze pod koniec lat ’40 rozpoczął starty w wyścigach i rajdach motocyklowych, by później rozwijać się także w rajdach samochodowych. W roku 1952 następuje przełom, a Panu Jerzemu udaje się zdobyć pierwsze punkty do licencji sportowej samochodem marki BMW.

Miłość do marki BMW. Pierwsze sukcesy rozbudziły w nim prawdziwą miłość do BMW. W latach 1960-1966 był trzykrotnie rajdowym Mistrzem Polski, dwukrotnie zaś zdobył wicemistrzostwo. Brał udział w najsłynniejszych rajdach świata, m.in. Akropolis, Gran Premio Argentina, Londyn-Sahara-Monachium, Lyon-Stuttgart, Monte Carlo czy Tour d’Europe. W latach ‘60 uruchomił jedyny w Polsce autoryzowany serwis samochodów marki BMW, a 1991 r. otworzył jeden z pierwszych w Polsce salonów samochodowych marki BMW. Jego motoryzacyjne sukcesy docenił Prezydent Rzeczypospolitej Aleksander Kwaśniewski odznaczając go w 2003 r. Złotym Krzyżem Zasługi.

Trzecie pokolenie. Zamiłowanie do motoryzacji przetrwało także w trzecim pokoleniu rodziny Dobrzańskich. Tradycje sportowe i biznesowe kontynuuje Wojciech Dobrzański, syn Jerzego Dobrzańskiego. W 1977 r. ukończył szkołę dla kierowców wyścigowych Jim Russell International Racing Drivers School na torze F1 Osterreichring. Z sukcesami startował przez lata w wielu wyścigach samochodowych, a w 2005 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach długodystansowych. Obecnie jest właścicielem firmy Dobrzański – Autoryzowanego Dealera i Serwisu samochodów i motocykli BMW, a także Autoryzowanego Dealera i Serwisu samochodów marki MINI. Z całą pewnością są to jedne z najnowocześniejszych obiektów dealerskich BMW i MINI w Polsce, oferujące pełną gamę modelową motocykli oraz samochodów.

Sukces. Pasja do motoryzacji stała się motorem osiągnięć sportowych i motoryzacyjnych rodziny Dobrzańskich, które trwają od prawie 100 lat. Nasze zaangażowanie pozwalają nam na ciągły rozwój i stałe podnoszenie poprzeczki. To co nas charakteryzuje to przede wszystkim miłość do marki BMW. Przypieczętował ją model BMW 700, który na co dzień przypomina nam o naszych korzeniach.