bmw moj elektryk

DOPŁATY DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU „MÓJ ELEKTRYK”.

Program „Mój elektryk” został uruchomiony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dnia 12 lipca br. W pierwszej kolejności o dofinansowanie mogą ubiegać się klienci indywidualni, nieprowadzący działalności gospodarczej. W dalszej kolejności przedsiębiorcy, samorządy i inne podmioty instytucjonalne.
DOPŁATY DLA OSÓB FIZYCZNYCH

Program „Mój elektryk” skierowany jest do osób fizycznych, które chcą nabyć w pełni elektryczne (BEV) auto osobowe (kategorii M1). Mogą oni liczyć na dofinansowanie w wysokości 18,75 tys. zł, natomiast posiadacze tzw. Karty Dużej Rodziny, nawet na 27 tys. zł.

Obecny program, dotyczy samochodów, których maksymalna kwota całkowita sięga 225 tys. zł; dla porównania w ubiegłym roku była to kwota 125tys. W przypadku posiadaczy karty Dużej Rodziny, ten limit został zniesiony całkowicie. 

W programie „Mój elektryk”, korzystający ze wsparcie nie będą zobowiązaniu do osiągnięcia wyznaczonego minimalnego limitu rocznego przebiegu, zniesiono także intensywność dofinansowania w postaci 15% kosztów kwalifikowanych.

DOPŁAT DLA PRZEDSIĘBIORSTW

W przypadku pozostałych podmiotów, tzn. przedsiębiorców, samorządów i innych podmiotów instytucjonalnych, dofinansowanie uzależnione jest od kategorii pojazdu oraz średniego, rocznego przebiegu. Tutaj również, jak w przypadku osób fizycznych wartość całkowita samochodu do której można otrzymać dodatek, wynosi 225 tys. zł. Przedsiębiorcy, jednak będą mogli ubiegać się o dofinansowanie, do więcej niż jednego pojazdu.

Wnioskodawcy, którzy nie są osobami fizycznymi, na pojazdy kategorii M1 będę mogli uzyskać 27 tys. zł dofinansowania w przypadku zadeklarowania średniego rocznego przebiegu powyżej 15tys. km. W przypadku deklaracji przejechania mniejszej ilości, możliwe jest dofinansowanie w wysokości 18,75 tys. zł. Na pojazdy kategorii L1e-L7e przewidziane jest wsparcie w wysokości 4 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych).

Pojazdy kategorii N1 (dostawcze), M2 oraz M3 mogą liczyć na dodatek w wysokości maksymalnie 70 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych). Warunek jaki należy spełnić, to średni, roczny przebieg powyżej 20 tys. km.

LEASING

Powyższe dopłaty dotyczą samochodów zakupionych jak i wziętych w leasing. O dotację do leasingu, w imieniu leasingobiorców, mają występować firmy leasingowe, które będą ścisłe współpracować z bankami. Po stronie przedsiębiorców, pozostanie tylko konieczność podpisania umowy.

DZIAŁANIE PROGRAMU

W celu usprawnienia procesu, będzie on odbywać się drogą elektroniczną.

·        Kupujesz samochód elektryczny (BEV) – za gotówkę lub na kredyt,
·        Przekazujesz do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odpowiednie dokumenty (dowód zakupu, rejestracji i ubezpieczenia auta), które możesz znaleźć na                      stornie  NFOŚIGW,
·        Podpisujesz wniosek, który stanie się umową wraz z wnioskiem o wypłatę dotacji. 
·        Czekasz na zwrot kwoty 18 750zł (lub 27 000 jeżeli posiadasz Kartę Dużej Rodziny) na swoje konto bankowe

CZAS TRWANIA PROGRAMU

Wnioski na dofinansowanie można składać do 30 września 2025 lub do wcześniejszego wyczerpania środków. Ważne jest, iż o dotację mogą ubiegać się również obecni posiadacze samochodów elektrycznych , którzy nabyli swój pojazd w okresie od 01/05/2021.W ramach programu „Mój elektryk” dofinansowanie obejmuję modele BMW i3, i3s, i4 iX oraz iX3.

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w sprawie oferty.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od Dobrzański sp. z o.o. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.